Výměna SIM karty za Mini-SIM

Než jsem si mohl vychutnat technologický pokrok mezi Nokia N95 a Samsung Galaxy J5, bylo nutné nejdříve přehodit SIM kartu. Jenomže dnešní chytré telefony už klasickou mini-SIM kartu nepoužívají. Buď mají variantu micro-SIM anebo nano-SIM. Konkrétně J5 používá miro-SIM.

sim-karty
Na obrázku je původní stará SIM karta (1FF) o rozměrech 85,6×53,98 mm, klasická Mini-SIM (2FF) 25x15mm, nejpoužívanější Micro-SIM (3FF) 15x12mm a nejmenší Nano-SIM (4FF) 12,3 x 8,8 mm.

Jak získat micro-SIM kartu

První co mě napadlo, bylo zajít do Vodafone a požádat je o kartu novou, ale přítelkyně mi řekla, že to není potřeba. Téměř v každé prodejně s mobily mají speciální kleštičky, kterými se dá SIM karta zmenšit. Jednotlivé velikosti totiž vychází ze stejného základu, jen se kus odštípne. Není přitom nijak narušena funkčnost SIM karty.

Vzhledem k tomu, že mám moji J5 z Alaza, tak jsem vyrazil do místní pobočky. Tam mi byla SIM karta upravena do požadovaných rozměrů. Celý proces byl otázkou pár vteřin. Na památku, či spíše abych mohl SIM kartu použít ještě do staršího telefonu mi z ní zůstal takovýto rámeček:

Micro-SIM karta se dá udělat z Mini-SIM tím, že se prostě vyštípne pomocí speciálních kleštiček. Ty mají v prodejnách s mobilními telefony.
Micro-SIM karta se dá udělat z Mini-SIM tím, že se prostě vyštípne pomocí speciálních kleštiček. Ty mají v prodejnách s mobilními telefony.

Do rámečku lze SIM kartu znovu vložit a pokud drží, tak jí můžete použít i na starším telefonu.

Zmenšenou SIM kartu doporučuji ještě trochu obrousit na hranách, aby lépe zapadla do slotu, ale o tom vám povyprávím příště.

Výměna SIM karty u operátora

V případě, že chcete mít jistotu, tak zajděte na pobočku vašeho telefonního operátora. Zvláště starší SIM kartu by to už možná chtělo i vyměnit. Nemusí totiž podporovat LTE. Výměna by měla být zdarma.

Zde je ale třeba si uvědomit, že na kartě můžete mít uložené staré kontakty. Zvláště pokud vaše SIM karta pochází ještě z dávných dob, kdy se na ně ukládali kontakty zcela běžně, protože paměť telefonů byla velice omezená.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *