Vložení SIM karty do Samsung Galaxy J5

Vložení SIM karty do mého nového Samsung Galaxy J5 nebylo na první pohled tak jednoduché jak jsem předpokládal. V porovnání s předchozími mobily, které jsem používal (N95, 3310,Samsung SX1 a další), mi připadal daleko slabší a jemnější. Nikde také nebylo žádné zmáčnutelné tlačítko, které by kryt uvolnilo.

Než vložíte SIM kartu

Než vložíte SIM kartu je třeba přístroj vypnout a ujistit se, že je opravdu vypnutý. Na ostrém světle to nemusí být zas tak úplně vidět. Doporučuji po vypnutí počkat ještě tak deset vteřin. Při výměně totiž bude třeba vyndat baterku, což se rovná tvrdému restartu u počítače. Násilné vypnutí tímto způsobem by mohlo způsobit problém se software.

Otevření krytu

Zadní kryt Samsung Galaxy J5 drží pomocí šesti úchytů. Pokud otočíte mobil, tak vlevo nahoře je první z nich. V pohodě se tam dostanete i nehtem. Jakmile jej povytáhnete, tak trochu povyskočí. Takto postupujte u prostředního na levé straně a pak spodního na levé straně. Následně se kryt otevře. Není třeba otevírat pravou stranu, ta vyskočí sama.

Do Samsung Galax J5 můžete vložit až dvě karty (ve verzi Dual SIM) a jednu MicroSD kartu (ideálně formát SDHC). Toto doporučuji provést rovnou ať nemusíte kryt namáhat vícekrát. Zatím jsem nenarazil na problém jestli je SIM karta ve slotu 1 anebo 2 (viz. obrázek).

vlozeni-sim-karty-do-samsung-galaxy
K mobilnímu telefonu obdržíte i manuál jak vložit SIM karty. Barevně jsou odlišené jednotlivé SIM karty pro verzi Dual SIM.

Vložení SIM karty video

Pokud si stále nejste jistí doporučuji podívat se na toto video, kde vložení SIM karty do Samsung Galaxy J5 uvidíte přímo v akci. Na pevní pohled to jde rychle a jednoduše, ale rozhodně nebuďte zbrklí. Nový mobil nemusí mít jednotlivé úchyty zas tak pružné a mohli byste je poškodit.

Závěr

Rozhodně při otvírání krytu nikam nespěchejte. Mě to trvalo přes minutu, protože jsem se bál že něco ulomím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *