Samsung Galaxy J5 první spuštění

Pokud jste úspěšně vložili SIM kartu z předchozího telefonu, bude vás čekat převod kontaktů. Jestliže stejně jako já přecházíte ze staršího, nové možnosti vás jistě překvapí. Nejdříve je však nutné provést základní nastavení.

První spuštění

Při prvním spuštění byste neměli narazit na žádný větší zádrhel. Nastavíte si síť, wi-fi, jazyk a odsouhlasíte podmínky. Je nutné si uvědomit, že pro plné využití moderních mobilních telefonů je potřeba internet a konkrétně u operačního systému Android zařízení spárovat se správným Google účtem, který používáte. K tomu je potřeba email a heslo. Otevřou se tím možnosti jako stahování a aktualizovaní aplikací přes Google Play a zálohování dat. Samozřejmě je možné si vytvořit i samostatný účet.

Dále budete požádání o povolení sledovat vaši polohu. Tohle jsem si zatím neaktivoval a přeskočil to.

V jednom z dalších kroků se musíte rozhodnout pro zabezpečení telefonu. Možností je heslo, PIN a odemknutí pomocí pohybu (vzor). Vzhledem k tomu, že na displeji většiny mých známých je vidět šmouha po otvírání pohybem, podle které jim otevře mobil kdokoliv, zvolil jsem PIN.

Převod kontaktů

Součástí celého procesu je i import dat ze SIM karty. Jedná se o jednoduchý krok, kde stačí postupovat podle informací. Výsledek však nebude moc užitečný a je třeba kontakty zrevidovat. Kontakty najdete pod ikonkou Telefon.

Máte data?

Samozřejmě po spuštění se bude chtít software na mobilu připojit na server. Vzhledem k tomu, že jsou ve výchozím stavu zapnutá data, tak se vám možná podobně jako mě aktivuje datový balíček, o čemž mě informovala SMSka.

Předejít tomu můžete návštěvou stránek vašeho operátora, kde si v administraci data prozatím zakažte. Samsung Galaxy J5 může mít až dvě SIM karty, takže lze jednu používat čistě pro data.

Samozřejmě pokud k tarifu máte nějaká data v ceně tak vás to nemusí trápit. Velké objemy dat se přenášet nebudou, protože ve výchozím stavu je systém nastaven tak, aby aktualizace probíhaly pouze přes wi-fi. Samozřejmě to nějakou wi-fi chce, protože bez aktualizací bude váš telefon zranitelný.

Úplně lze vypnout data na mobilu pomocí rychlé volby z menu.

  • Přejeďte rychle prstem obrazovku seshora dolů. Objeví se na horní straně menu s 5 ikonkami.
  • Klikněte na Upravit. Otevře se vám další nabídka ikon.
  • Na druhém řádku uvidíte ikonku dvou šipek a pod ní nápis Mobilní data. Měla by být vysvícena (aktivní). Kliknutím na ní data deaktivujete.
Červeně je zvýrazněna ikonka pro aktivaci a deaktivaci mobilních dat. Ta vaše bude na druhém řádku. Menu si totiž můžete upravit podle potřeby.
Červeně je zvýrazněna ikonka pro aktivaci a deaktivaci mobilních dat. Ta vaše bude na druhém řádku. Menu si totiž můžete upravit podle potřeby.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *