Pouzdro pro Samsung Galaxy J5

Poté co jsem byl v Alze se starou SIM kartou, ať mi jí zmenší na micro-SIM, jsem se vydal do nedalekého obchodu pro ochranné pouzdro vhodné pro můj nový Samsung Galaxy J5.

Přiznám se, že ve mě konstrukce nového telefonu oproti staré N95 nebudila zrovna velkou důvěru. Přeci jen nejen na internetu vidíte naťuknuté dotykové obrazovky. Když jedu autobusem skoro každý druhý puberťák má na svém dotykovém displeji „pavouka“.

Takže jsem se rozhodl co nejdříve pořídit si ochranné pouzdro. Stará N95 díky mé nešikovnosti přežila nejeden pád i bez ochrany, ale J5 mi tak odolná nepřipadá.

Známý mi doporučili nově otevřenou prodejnu v místním Tescu, kde prodávají i pouzdra pro Samsung. Bylo to cestou z Alzy, tak jsem se tam vydal.

Chvilku jsem si prohlížel, co za ochranná pouzdra se vyrábí a snažil se pochopit jejich konstrukci. Přiznám se, že jsem tomu moc nedůvěřoval. Když se ke mě mladý prodavač dostal, tak jsem mu prostě řekl, že mám nový mobil Samsung Galaxy J5 a potřebuji k němu to nejbytelnější co mají. Potřebuji aby vydržel nějaký ten pád na tvrdou zem, náraz a také přežil v kapse riflí i perný den. Koukal na mě nepříliš jistě, tak jsem mu začal vyprávět o mojí legendární N95, která prošla peklem 🙄

Když viděl, že neberu tolik ohled kolik to bude stát doporučil mi pouzdro za 399 Kč. Samotný telefon se vkládá do silikonového pouzdra, které je součástí vnějšího obalu. Ten jej chrání proti vnějším vlivům. Zavírá se na magnetickým páskem. Ačkoliv jsem nebyl úplně přesvědčen o odolnosti, tak jsem si jej pořídil.

20160617_164439
Pouzdro s vnitřní strany. Vložení mobilního telefonu není nijak náročné. Ovšem dostat jej ven už vyžaduje trochu úsilí.

Překvapivě po vložení do silikonového obalu, mobilní telefon velmi dobře držel. I když jím třesete tak nevypadne. Dostat jej ven vyžaduje postupné odklopení silikonového obalu, teprve pak jde ven. Pro účel focení mi to chvilku trvalo.

20160617_164513
Přezka s magnetem udrží ochranné pouzdro zavřené i při hrubším zacházení.

Po zaklapnutí přezkou magnet dobře drží. V tomto stavu prakticky nemá šanci vypadnout ať s ním děláte cokoliv. Odklopit přezku musíte s trochou síly. Trochu jsem měl obavu zdali magnet neovlivní funkčnost telefonu, ale nepodařilo se mi zjistit žádný negativní vliv.

20160617_164548
Zasní strana má sice viditelné výztuže, ale ty jsou zde hlavně kvůli silikonové formě, aby držela tvar.

Zadní strana telefonu má viditelnou výztuž, která ovšem nemá za úkol ochránit mobil proti zlomení, ale pouze aby nevypadl ze silikonové formy. Chvilku jsem přemýšlel, že bych jí nahradil výztuží co je v ortéze, kterou jsem dostal k zlomené ruce, ale řekl jsem si že už jsem moc paranoidní a toto bude stačit.

20160617_164521
Zadní strana ochranného pouzdra.

Na zadní straně jsou otvory pro foťák, blesk a mikrofón. Obal používám už pár měsíců a nafotil jsem přes pět set fotek, většinu v rámci pracovních povinností, a obal rozhodně nijak nevadil. Právě naopak. Jak je mohutnější tak se telefon velmi dobře drží. Obal rozhodně focení ani nahrávání videí nevadí. Jen je třeba zvyknout si na odklopený přední kryt při focení.

Ochranné pouzdro v akci

Telefon nosím několik dnů v týdnu v přední kapse u riflí. Je vidět že drží a za několik měsíců prozatím nedošlo k žádným viditelným deformacím. Celkem jsem si na něj zvykl.

Přezka nijak zvlášť při vytahování nepřekáží, ovšem nadměrné otvírání na ní zanechává stopy. Na konci začíná být mírně roztřepená. Počítám, že do konce roku už to začne být vidět a nějaká manuální oprava bude třeba.

Prozatím byl mobilní telefon s ochranným pouzdrem vystaven pouze jedné tvrdé zkoušce, a to když spadl z výšky něco málo přes metr ze skříně na plovoucí podlahu. Tuším to bylo na hranu. Pouzdro zmírnilo pád a přezka ani nepovolila. Takže pouzdro zůstalo zavřené. Pořádně ve mě hrklo ale mobilnímu telefonu se nic nestalo.

Další výhody

Za zmínku určitě stojí, že ochranné pouzdro má několik kapsiček. Ty přední dvě nejsou moc dobře přístupné. Původně jsem zvažoval, že by do nich šla dát platební karta, ale moc to nejde. Zajímavější je prostor pod nimi. Je ideální pro pár vizitek. Pokud nemáte příruční tašku s vizitkářem, tak je zřejmě nosíte v peněžence, což není ideální, protože se časem poškodí. Naproti tomu ochranné pouzdro tohoto typu je pro ně ideální. Mám jich tam pár už několik měsíců a úplně v pohodě. Je pravda, že dát tam celý hliníkový vizitkář bych si netroufl, protože bych měl strach o displej. Pár kousků tam ale mít po ruce je ideální.

Celkově mě toto ochranné pouzdro příjemně překvapilo. Jednak telefon chrání, a také se s ním daleko lépe i přes nutnost mít odklopenou přední část lépe fotí. Lépe se totiž drží. Možná by se mi líbil ještě nějaký kryt na foťák. Zvykl jsem si na něj u N95 a takto odhalený mi přijde strašně náchylný na ušpiněný. Sice jsem jej čistit ještě nemusel, ale prostě ten pocit tu je.

I když jedna nevýhoda tu je. Kryst nepřiléhá úplně a tak se pod telefon dostávají nečistoty. Jednou za čas je nutné telefon vytáhnou a bordel odstranit. Nějaký ten drobek nevadí, ale pokud pracujete v drsnějším prostředí tak kamínek může zadní kryt poškrábat.

Tento kryt bych vám ale rozhodně doporučil. Nějaké oficiální pojmenován jsem ale nenašel a krabičku už vyhodil. Takže leda hledat podle fotek 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *