Jak mi byl pořízen Samsung Galaxy J5 a začátek tohoto blogu

Když poprvé dostanete do ruky mobil s dotykovým displejem můžete se cítit ztraceni. Je mi sice 33 let a z technologiemi pracuji každý den, ale přiznám se, že jsem si na okamžik připadal trochu ztracený. Fakt jsem si řekl: „Ty jo, možná jsi na to už starý.“ Pak jsem zakroutil hlavou a řekl ne. Tohle dáš. Chce to jen dát mu šanci, trpělivost a čas. Tento blog popisuje moji cestu a všechno co jsem se díky novému Samsung Galaxy J5 naučil. Ale nejdříve začneme legendou.

Nesmrtelná Nokia

V roce 2008 jsem si koupil svůj první chytrý telefon. Byla to Nokia N95. Úžasný telefon s který mi dobře sloužil a ještě by to nějaký ten pátek zvládl.

Na svou dobu měl neuvěřitelný foťák 5 Mpx. Nafotil jsem s ním tisíce fotek, z toho většina byla v rámci mé práce (reklama a marketing). Těžko odhadnout kolik lidí je mohlo vidět, ale přes milion shlédnutí to bylo určitě.

Má stará Nokia N95 mě doprovázela od roku 2008 a to bez jediného zaváhání.
Má stará Nokia N95 mě doprovázela od roku 2008 a to bez jediného zaváhání.

Zažil mnoho těžkých pádů i okamžiku, které by spousta jiných telefonů určitě nepřežila. Po jednom drsném pádu na tvrdou podlahu, jsem zadní kryt musel přilepit izolační páskou, ale sloužil dalších několik let bez problémů.

Naběhal jsem s ním v kapsách za ty roky stovky kilometrů. Když jsem běžel tak v létě se na něm kondenzovala vlhkost, když pršelo tak byl mokrý, v zimě vlivem chladu reagoval se zpožděním. Ale prostě to všechno zvládl a fungoval. Kdykoliv by jsem potřeboval zavolal pomoct, šlo by to.

Poslední rok a půl jsem jej plánoval ale vyměnit. Baterka už tolik nevydržela. Při běžném používání jsem musel nabíjet telefon zhruba jednou za pět dní. Také jsem v rámci své práce musel dělat fotky v tmavém prostředí a tady už to nezvládal. Navíc se tento rok objevila dvakrát chyba s nenalezenou SIM kartou a byl nutný restart.

Samsung Galaxy J5

Tak dlouho mluvíte o tom, že potřebujte vyměnit mobil, až vám jej přítelkyně jednoho dne prostě přinese domů.

Samsung Galaxy J5 byl najednou doma. Nastal čas se pustit do testování a objevování neznámého.
Samsung Galaxy J5 byl najednou doma. Nastal čas se pustit do testování a objevování neznámého.

Na Samsung Galaxy J5 jsem měl zálusk už delší dobu. Má dobrý 13 Mpx foťák, všechny nezbytné funkce, které by mi mohli ulehčit práci a není moc velký. I kdy v porovnání s mou starou dobrou N95 je jako obr. Navíc není moc drahý, takže moje obava, že jej nějakým způsobem brzy zlikviduji je trochu menší. Původně jsem si chtěl pořídit Caterpillar, ale bylo mi vysvětleno, že jsou poruchové a už je větší šance, že zničím Samsung Galaxy J5 😎

Závěr

Samsung Galaxy J5 byl tedy doma. Stál přede mnou a já věděl že není cesty zpět. Schoval jsem N95 do skříně a připravil se na adaptační jízdu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *